6 oryginalnych technik malarskich

 

Malowanie ustami

ciekawe techniki malarskie
fot. via youtube.com

Natalie Irish to amerykańska malarka, która zamiast pędzla używa własnych ust pokrytych szminką. Artystka do perfekcji opanowała umiejętność całowania powierzchni obrazów, dzięki czemu tworzy pełne subtelnych detali portrety.

 

Malowanie jako akt miłosny

ciekawe techniki malarskie
fot. via loveandpaint.com

Nowojorski artysta Alexander Esguerra opracował technikę, dzięki której w wyniku aktu miłosnego można spłodzić dzieło sztuki. Do tworzenia obrazów zaprasza on bowiem zakochane pary, których ciała pokrywa farbą, i którym następnie udostępnia płótno. Na nim pary oddają się seksualnym igraszkom, w efekcie czego powstają niezwykłe malowidła utrzymane w duchu twórczości Jacksona Pollocka.

 

Malowanie za pomocą zdalnie sterowanych samochodów

ciekawe techniki malarskie
fot. via cosu.org

Brytyjski malarz Ian Cook do rozprowadzania farby na obrazach wykorzystuje zdalnie sterowane samochody. Technika ta jest jak najbardziej adekwatna do tematyki, którą porusza w swojej twórczości, gdyż artysta ten maluje głównie samochody.

 

Malowanie językiem

ciekawe techniki malarskie
fot. via caspost.com

Ani K to pochodzący z Indii malarz, który zamiast pędzla używa własnego języka. Co ciekawe, wykorzystuje do tego farby olejne, które są bardzo toksyczne, przez co wywołują u niego częste bóle głowy i nudności.

 

Malowanie penisem

ciekawe techniki malarskie
fot. via pricasso.com

Tim Pratch, działający pod pseudonimem Pricasso, to australijski malarz, który zastąpił pędzel… własnym członkiem. Jak sam przyznaje, praca z takim narzędziem jest dość czasochłonna, dlatego przy malowaniu tła obrazów pomaga sobie pośladkami.

 

Malowanie wymiocinami

ciekawe techniki malarskie
fot via youtube.com

Brytyjska artystka Millie Brown tworzy swoje obrazy za pomocą sztucznie wywoływanych wymiotów, które prosto z buzi rozlewa na płótno. Aby uzyskać pożądaną barwę treści żołądka, malarka wypija najpierw specjalnie kolorowane mleko.