11 pomysłowych automatów sprzedających

 

Automaty ze złotem

dziwne automaty sprzedające
fot. gold-to-go.com

Pierwszy automat oferujący sztabki złota oraz złote monety pojawił się w 2010 r. w jednym z hoteli w Abu Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pomysł szybko zdobył popularność i stojąca za nim firma zaczęła instalować podobne maszyny w różnych miejscach na świecie. Wszystkie automaty pokryte są płatkami prawdziwego złota, a także podłączone do internetu, dzięki czemu cena kruszcu aktualizowana jest co 10 minut.

 

Automaty z książkami

gyvending
fot. allmalaysia.info

Pomysł na automaty sprzedające książki zrodził się w Szwecji. Inicjatywa spotkała się z pozytywną reakcją konsumentów, dlatego dziś podobne maszyny można znaleźć w wielu krajach na całym świecie.

 

Automaty z żywą przynętą wędkarską

dziwne automaty sprzedające
fot. via mileanhour.com

Maszyny sprzedające żywą przynętę oferują całą gamę stworzeń przydatnych podczas wędkowania. Można w nich kupić m.in. pijawki, świerszcze, chrząszcze czy dżdżownice.

 

Automaty z używaną bielizną

dziwne automaty sprzedające
fot. lacarmina.com

Używana bielizna młodych dziewcząt to w Japonii popularny fetysz. Zjawisko to ma nawet swoją nazwę, czyli burusera, i obejmuje nie tylko majtki, ale też wszelkie elementy używanej garderoby nawiązujące do tradycyjnego ubioru japońskich uczennic. Choć lokalne władze usiłują piętnować ten proceder, to w dalszym ciągu natknąć się można na automat z tego rodzaju asortymentem. Do oferowanej bielizny z reguły dołączone jest zdjęcie dziewczyny, która rzekomo jej używała.

 

Automaty antystresowe

dziwne automaty sprzedające
fot. yarisalkublitz.com

Na ciekawy pomysł wykorzystania idei automatów sprzedających wpadła para artystów – Ronnie Yarisal i Katja Kublitz. Wyszli oni z założenia, że jednym z popularniejszych sposobów na wyładowanie złości jest rozbijanie naczyń. W związku z tym zaprojektowali automat, który za odpowiednią opłatą roztłukuje na oczach klienta porcelanowe talerze, wazy i figurki.

 

Automaty z pizzą

dziwne automaty sprzedające
fot. letspizza.it

Jak łatwo się domyślić, automaty sprzedające pizzę zostały wymyślone w ojczyźnie tej potrawy, czyli we Włoszech. Co ciekawe, maszyny te faktycznie same przyrządzają pizzę – ugniatają i rolują ciasto, umieszczają na nim wybrane przez klienta dodatki, pieką je, a na koniec serwują gotowe danie w kartonowym pudełku.

 

Automaty z telefonami komórkowymi

dziwne automaty sprzedające
fot. via slick.net

Telefon komórkowy to gadżet, bez którego w dzisiejszych czasach trudno się obejść. Nic więc dziwnego, że pojawiły się automaty sprzedające komórki. Zostały one wprowadzone m.in. przez takie firmy jak Motorola czy Apple.

 

Automaty z parasolami

dziwne automaty sprzedające
fot. hongkonghustle.com

Automaty sprzedające parasole znaleźć można m.in. w Japonii, Hong Kongu i Kanadzie.

 

Automaty z marihuaną

automat-z-marihuana
fot. via justkhaotic.com

Stan Kalifornia już w 1966 r. zalegalizował używanie i sprzedawanie marihuany w celach medycznych. Od niedawna za to można ją tam kupić w specjalnych automatach.

 

Automaty z bikini i kąpielówkami


fot. via investorspot.com

Pakując się przed wakacyjną podróżą, można czasem o czymś zapomnieć. Właśnie z takiego założenia wyszła jedna z firm odzieżowych, która postanowiła zainstalować przy hotelowych basenach automaty sprzedające bikini oraz kąpielówki.

 

Automaty z chlebem w puszce


fot. via gizmodiva.com

Chleb w puszce? Z automatu? Tylko w Japonii…