8 dziwacznych konkursów piękności

 

Miss muzułmańskiej moralności

W Arabii Saudyjskiej urządzany jest konkurs piękności, w którym wygląd zewnętrzny nie ma większego znaczenia. Kandydatki muszą się wykazać przede wszystkim pięknem duchowym oraz przywiązaniem do wartości głoszonych przez islam.

dziwne konkursy piękności
fot. via aceHBlogshop

 

Miss bezdomnych

Aby wzmocnić poczucie własnej wartości wśród kobiet bezdomnych, w 2009 r. zorganizowano dla nich w Belgii konkurs piękności. Zwyciężczyni otrzymała w nagrodę darmowe mieszkanie na rok.

dziwne konkursy piękności
fot. via thesun.co.uk

 

Miss Jumbo Queen

Miss Jumbo Queen to nietypowy konkurs piękności dla pań puszystych, który rozgrywany jest w Tajlandii od 1997 r. Jego ideą jest promowanie ochrony tajlandzkich słoni, dlatego kobiety biorące w nim udział muszą jak najbardziej przypominać te masywne zwierzęta. Minimalny limit wagowy dla uczestniczek to 80 kg.

miss-puszystych
fot. via time.com

 

Miss Atom

Od 2004 r. w Rosji rozgrywany jest co roku konkurs na najpiękniejszą pracownicę sektora atomowego.

dziwne konkursy piękności
fot. via gizmodo.com

 

Miss min przeciwpiechotnych

Miss Landmine to konkurs piękności, który zorganizowano w 2008 r. w Angoli oraz rok później w Kambodży. Został on wymyślony w celu nagłośnienia problemu min przeciwpiechotnych w tych krajach, a startować w nim mogły tylko kobiety, które zostały okaleczone w wyniku eksplozji miny.

dziwne konkursy piękności
fot. viaannalsofamericus.com

 

Miss operacji plastycznych

Konkursy na najpiękniejszą kobietę, która poddała się co najmniej jednej operacji plastycznej, organizowane są w Chinach i na Węgrzech.

dziwne konkursy piękności
fot. via zimbio.com

 

Miss Barbie

W Wenezueli urządzany jest konkurs na najpiękniej wystrojoną lalkę Barbie.

dziwne konkursy piękności
fot. via nbcnews.com

 

Miss Holocaustu

Kontrowersyjny konkurs piękności dla kobiet ocalonych z Holocaustu zorganizowano w czerwcu 2012 r. w Izraelu. Wystartowało w nim 14 pań w wieku od 74 do 97 lat – wszystkie były ubrane na czarno i po kolei opowiadały na scenie o tym, jak przeżyły II wojnę światową. Zwyciężczynią okazała się Rumunka Chava Hershkovitz, która 3 lata spędziła w obozie na terenie ZSRR.

miss-holocaustu
fot. via nbcnews.com