10 nietypowych portali społecznościowych

 

DailyDiapers

dziwne strony społecznościowe
(fot. dailydiapers.com)

Jak się okazuje, pieluchy można nosić nie tylko z konieczności, ale i z upodobania. Miejscem stworzonym dla takich pieluchowych fetyszystów jest DailyDiapers – portal społecznościowy przeznaczony dla ludzi dorosłych, którzy znajdują przyjemność w noszeniu pampersów, jak również w praktykowaniu różnych dziecięcych czynności, takich jak: ssanie smoczka, spożywanie odżywek dla niemowląt czy spanie w dziecięcych łóżeczkach.

 

PositiveSingles

dziwne portale społecznościowe
(fot. positivesingles.com)

PositiveSingles to serwis randkowy przeznaczony dla osób cierpiących na choroby przenoszone drogą płciową. Swoją drugą połowę znaleźć tu mogą m.in. ludzie zarażeni wirusem HIV, chorzy na kiłę, rzerzączkę czy opryszczkę narządów płciowych. Portal oferuje również specjalistyczne porady dotyczące tego rodzaju schorzeń.

 

LineForHeaven

dziwne portale społecznościowe
(fot. lineforheaven.com) 

LineForHeaven to portal o profilu religijnym, który wszystkim swoim użytkownikom (bez względu na wyznanie) obiecuje pomoc w zapewnieniu sobie miejsca w Niebie. Przybliżać do tego celu mają specjalne Punkty Karmy, które można gromadzić na różne sposoby, np. przez wyznawanie grzechów lub uzyskiwanie błogosławieństw od innych członków społeczności. Co ciekawe (acz niezbyt dziwne), najwięcej Punktów Karmy uzyskuje się za datki finansowe na rzecz portalu.

 

FetLife

dziwne portale społecznościowe
(fot. fetlife.com) 

FetLife to największy na świecie portal społecznościowy zrzeszający ludzi o upodobaniach fetyszystycznych i sadomasochistycznych. Korzysta z niego ponad milion użytkowników.

 

MyMicrobes

dziwne portale społecznościowe
(fot. my.microbes.eu) 

Tym, co czyni portal MyMicrobes wyjątkowym, jest przede wszystkim warunek, jaki należy spełnić, aby zostać jego użytkownikiem. Trzeba mianowicie dostarczyć… próbkę własnego kału. MyMicrobes to bowiem projekt naukowy o charakterze społecznościowym, którego celem jest lepsze poznanie bakterii żyjących w ludzkim organizmie. Przeciętny człowiek posiada ich około 2 kg (!), a ich głównym siedliskiem jest przewód pokarmowy – stąd właśnie zapotrzebowanie na taki a nie inny materiał badawczy.

 

MyFreeImplants

dziwne portale społecznościowe
(fot. myfreeimplants.com) 

MyFreeImplants to dość nietypowa platforma fundrisingowa, której uruchomienie odbiło się swego czasu głośnym echem w światowych mediach. Za jej pośrednictwem panie marzące o posiadaniu większego biustu mogą zbierać fundusze na stosowną operację plastyczną. Kandydatki zakładają swoje profile, a sponsorzy oferują pieniądze tym, które wpadną im w oko – w zamian otrzymują od swoich wybranek zdjęcia, filmy, wiadomości oraz bezgraniczną wdzięczność.

 

Respectance


(fot. respectance.com) 

Respectance (dostępny również w polskiej wersji językowej) to serwis społecznościowy poświęcony ludziom zmarłym. Pozwala on na tworzenie specjalnych profili osób, które odeszły, dzielenie się związanymi z nimi wspomnieniami, wspólne przeżywanie straty i radzenie sobie z żałobą.

 

Stache Passions


(fot. stachepassions.com) 

Portal StachePassions zrzesza ludzi mających bzika na punkcie wąsów. Panowie z dumą prezentują tu różnego rodzaju zarost nad górną wargą, z kolei panie – o ile są fankami takiego owłosienia (i mają włochate myśli) – szukają kandydatów do romansu. Serwis ten służy bowiem w głównej mierze jako platforma randkowa.

 

LostZombies


(fot. lostzombies.com) 

LostZombies to portal społecznościowy, któremu przyświeca konkretny cel: stworzenie filmu o zombie. Nie chodzi tu jednak o film fabularny, a o paradokumentalny. Twórcy tego serwisu wierzą bowiem w istnienie zombie w realnym świecie. Zwrócili się więc do licznych fanów żywych trupów, aby udostępniali wszelkiego rodzaju materiały mogące potwierdzić tę tezę i LostZombies jest właśnie miejscem do tego przeznaczonym.

 

COLOURlovers


(fot. colourlovers.com) 

Jak sama nazwa wskazuje, COLOURlovers to portal dla miłośników kolorów. Mogą oni dyskutować tu o najświeższych trendach kolorystycznych, a także tworzyć własne kolory za pomocą udostępnionych przez serwis narzędzi. Społeczność skupiona wokół tej tematyki okazuje się całkiem spora, gdyż portal posiada ponad milion użytkowników, którzy stworzyli już ponad 4 miliony różnych kolorów.