Dziwaczna edukacja seksualna osób umysłowo upośledzonych

 


fot. via youtube.com 

Edukacja seksualna to temat trudny sam w sobie. Robi się on jednak jeszcze bardziej problematyczny, kiedy sprawa dotyczy osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dowodem na to może być przedziwny film szkoleniowy p.t. The ABC of Sex Education for Trainables, który zrealizowano w 1975 r., i który skierowany był do osób opiekujących się ludźmi upośledzonymi umysłowo. Jego intencją było uświadamianie o potrzebie edukowania niepełnosprawnych intelektualnie na temat życia seksualnego, po to, aby nie obnażali się oni publicznie, nie masturbowali przy ludziach, nie zachodzili w przypadkowe ciąże czy też żeby nie padali ofiarami gwałtów. Choć według wielu komentatorów film całkiem dobrze spełniał swoje zadanie, to jednak znalazło się w nim kilka scen, które z różnych względów są, delikatnie mówiąc, dosyć osobliwe. Oto one.

 

Przyłapany na gorącym uczynku

Mama wchodzi do pokoju swojego syna, kiedy ten akurat się masturbuje. Kobieta zachowuje jednak niepokojąco zimną krew - łagodnym głosem mówi, że onanizm to normalna rzecz i dopytuje się nawet, czy synowi się podobało.

 

Jak działa erekcja?

Starszy mężczyzna za pomocą rysunków tłumaczy upośledzonemu chłopcu, na czym polega erekcja członka.

 

Trzy dziurki

Upośledzona dziewczyna dostaje lekcję na temat kobiecej anatomii, a konkretnie - na temat trzech dziurek, jakie kobieta ma między nogami.

 

Mokry sen

Ojciec uświadamia zdezorientowanego syna (będącego już w wieku wczesnomęskim) o nocnych polucjach.

 

The ABC of Sex Education for Trainables

Dla zainteresowanych - film w całości.