7 dziwacznych filmów z ćwiczeniami fitness

 

Fitness pudli

W 2004 r. – na zlecenie koncernu Panasonic, który był wówczas jednym ze sposnsorów letniej olimpiady w Atenach – japońska artystka Nagi Noda zrealizowała kompletnie surrealistyczny filmik pod tytułem Mariko Takahashi’s Fitness Video for Being Appraised as an „Ex-fat Girl”. Dzieło to bywa nazywane „Pudlim fitness”, ponieważ instruktorka ubrana jest tutaj w osobliwy kostium, który upodabnia ją do pudla, a razem z nią trenują dziwaczni pudlo-ludzie.

 

Fitness twarzy

Instruktorka pokazuje, jak ćwiczyć mięśnie twarzy, aby uniknąć zmarszczek – okazuje się, że wystarczy robić idiotyczne miny i wykonywać dramtyczne wydechy.

 

Fitness i nauka angielskiego w jednym

Na początku lat 90′ XX wieku w japońskiej telewizji puszczano program edukacyjny o nazwie Zuiikin’ English, który był przedziwnym połączeniem nauki języka angielskiego i fitnessu. W programie tym scenki rodzajowe z użyciem nowych słówek i wyrażeń przeplatały się ze scenami, w których trzy uśmiechnięte Japonki ćwiczyły fitness i odśpiewywały angielskie zwroty, aby odbiorcy mogli je lepiej zapamiętać.

 

Horror fitness

Linnea Quigley, określana mianem „królowej krzyku” gwiazda horrorów klasy B (m.in. „Powrót żywych trupów”), wystąpiła w 1990 r. w filmie Linnea Quigley’s Horror Workout, który zawierał różne ćwiczenia fitness utrzymane w konwencji filmu grozy.

 

Fitness po chrześcijańsku

Dla niektórych ludzi wiara w Boga może być pomocna w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Oto ćwiczenia w rytmie muzyki gospel utrzymanej w dyskotekowym klimacie i okraszonej okrzykami w rodzaju „Alleluja!” czy „Chwalmy Pana!” wydawanymi przez instruktorkę.

 

Fitness na mięśnie nóg

Jak zbudować imponujące mięśnie nóg? Można pobawić się w kucyka.

 

Fitness erotyczny

Traci Lords to była aktorka porno, która zasłynęła głównie tym, że w filmach erotycznych występowała, gdy była jeszcze niepełnoletnia. Po odejściu z brażny filmów dla dorosłych nakręciła m.in. kilka filmów z ćwiczeniami fitness. Oto dość charakterystyczny fragment jednego z nich.