Ponure, alternatywne losy księżniczek ze znanych bajek

 

Fotografka Dina Goldstein zadała sobie pytanie, jak wyglądałyby losy słynnych bajkowych księżniczek, gdyby ich historie nie kończyły się klasycznym happy endem. Efektem tych rozważań jest ciekawy cykl zdjęć zatytułowany Fallen Princesses, który powstawał w latach 2007-2009. Ukazuje on księżniczki ze znanych bajek (głównie Disneya) w dość ponurych sytuacjach wziętych z prawdziwego życia. W jednej z niedawnych wypowiedzi dla prasy, Goldstein objaśniła nieco kontekst, w jakim księżniczki zostały umieszczone.

 

Pocahontas

Pocahontas cierpi na agorafobię. Dodatkowo, po tym jak opuścił ją ukochany, popadła w depresję i w ogóle przestała wychodzić z domu. Opiekuje się gromadką kotów i jednym psem.

księżniczki disneya

 

Roszpunka

Znana ze swoich długich i pięknych włosów Roszpunka (która pierwotnie pojawiła się w baśni braci Grimm, a niedawno w disneyowskim filmie Zaplątani) zachorowała na raka i w wyniku chemioterapii jej włosy powypadały.

księżniczki disneya

 

Kopciuszek

Kopciszek z żalu upija się w podrzędnym barze, ponieważ okazało się, że cierpi na niepłodność.

ksiezniczki-disneya-3

 

Ariel

Ariel, główna bohaterka filmu Mała syrenka, ze względu na swoją niezwykłą urodę została schwytana i osadzona w akwarium jako atrakcja dla gawiedzi.

ksiezniczki-disneya-4

 

Belle

Belle, bohaterka Pięknej i Bestii, nie może się pogdzić z tym, że jej uroda przemija wraz z wiekiem.

księżniczki disneya

 

Czerwony Kapturek

Czerwony Kapturek przez całe życie dbał o innych, głównie o swoją mamę i babcię, przez co zaniedbał siebie – zaczął m.in. jadać w fast foodach.

księżniczki z bajek

 

Śpiąca królewna

Śpiąca królewna nigdy się nie obudziła, a wszyscy wokół niej zestarzeli się i posiwieli – włącznie z księciem, który ciągle czeka przy łóżku, czekając aż królewna się przebudzi.

księżniczki z bajek

 

Królewna Śnieżka

Królewna Śnieżka wraz ze swoim księciem stracili królestwo i zostali wypędzeni na przedmieścia. W nowym miejscu nie mają pomocy domowej, dlatego Śnieżka znowu musi pracować tak dużo, jak w dzieciństwie, czego szczerze nie znosi. Dodatkowo książę zatruwa atmosferę, ponieważ w wyniku recesji stracił pracę i przechodzi depresję.

ksiezniczki-disneya-8

 

Dżasmina

Znana z disneyowskiego filmu Aladyn księżniczka Dżasmina wstąpiła do wojska, aby walczyć w obronie swojego kraju.

ksiezniczki-disneya-9

 

Księżniczka na ziarnku grochu

Księżniczka na ziarnku grochu została wraz ze swomi materacami wyrzucona na śmietnik.

ksiezniczki-disneya-10