7 niezwykłych parków tematycznych

 

Dickens World, Wielka Brytania


fot. via businessinsider.com

Dickens World to prawdziwa gratka dla miłośników wiktoriańskiej Anglii. Jest to bowiem interaktywny park rozrywki, w którym zrekonstruowano Londyn z powieści Charlesa Dickensa. Zadbano przy tym o najdrobniejsze szczegóły takie jak smród z rynsztoku czy kieszonkowcy grasujący po ulicach.

 

Išgyvenimo Drama, Litwa


fot. via azillphotos.com

Ten usytuowany pod Wilnem bunkier to prawdziwy wehikuł czasu, dzięki któremu zwiedzający mogą przenieść się do epoki ZSRR i na własnej skórze doświadczyć „uroków” ówczesnej codzienności. Główne atrakcje to: oglądanie programów telewizyjnych z 1984 roku, nauka radzieckiego hymnu pod przymusem, przesłuchiwanie przez KGB, noszenie masek przeciwgazowych itp.

 

Diggerland, Wielka Brytania


fot. via diggerland.com

Diggerland to swego rodzaju piaskownice dla dorosłych, czyli sieć parków rozrywki w Wielkiej Brytanii skupionych wokół tematu placu budowy. Można się tu powyżywać za sterami koparek, spychaczy, buldożerów i innych tego rodzaju maszyn ciężkich.

 

Holy Land Experience, USA


fot. via holylandexperience.com

Holy Land Experience to miejsce, które pozwala przenieść się do Ziemi Świętej z czasów biblijnych. W tym amerykańskim parku rozrywki można pospacerować starannie zrekonstruowanymi uliczkami starożytnej Jerozolimy, a także być świadkiem inscenizacji najważniejszych wydarzeń opisanych w świętej księdze chrześcijan, takich jak Ostatnia Wieczerza czy ukrzyżowanie Chrystusa.

 

Love Land, Korea Południowa


fot. via laughingsquid.com

Na koreańskiej wyspie Jejo znajduje się park, który w całości poświęcony jest tematyce seksu. Można tu m.in. zobaczyć ponad 140 rzeźb erotycznych oraz wziąć udział w wykładzie z zakresu edukacji seksualnej. Miejsce to cieszy się szczególną popularnością wśród lokalnych nowożeńców.

 

Królestwo Karłów, Chiny


fot. via globalpost.com

W Chinach działa park rozrywki, którego główną atrakcją są karły. Został on założony przez chińskiego milionera, który poruszony ciężkim losem chorobliwie niskich ludzi zbudował przystosowaną specjalnie dla nich wioskę. Jej mieszkańcy w zamian za dach nad głową oraz skromną pensję biorą udział w pokazach dla turystów: tańczą, śpiewają, wykonują sztuczki magiczne oraz popisy akrobatyczne.

 

Parque EcoAlberto, Meksyk


fot. via nydailynews.com

Meksykański park rozrywki EcoAlberto oferuje turystom wyjątkową sposobność doświadczenia na własnej skórze tego, przez co muszą przejść emigranci, którzy nielegalnie przekraczają granicę, aby dostać się do USA. Park ten (oddalony od prawdziwej granicy o ok. 1000 km) organizuje bowiem realistyczną symulację tego procederu. Chętni wywożeni są nocą na pustynny teren, gdzie pod okiem przewodnika muszą czołgać się przez błoto, chaszcze i różne tunele, omijając przy tym udawane patrole amerykańskiej policji.