11 poradników, które nauczą cię dziwnych rzeczy

 

Żałoba dla idiotów

zaloba-dla-idiotow

Nietypowy poradnik z popularnej na całym świecie serii „For Dummies”. Zawiera wiele różnych wskazówek mających pomóc w przetrwaniu okresu żałoby w zależności od tego, kim była zmarła osoba: małżonkiem, rodzicem, dzieckiem, przyjacielem czy po prostu ukochanym zwierzęciem.

 

Jak zniknąć, żeby nie zostać odnalezionym

jak-zniknac

Poradnik dla ludzi, którzy chcieliby rozpocząć nowe życie pod zmienioną tożsamością. Książka podpowiada, jak zaplanować własne zniknięcie, jak sfabrykować nowy dowód osobisty i paszport, jak zorganizować nowe miejsce zamieszkania, a także jak postępować, aby nie zostać zdemaskowanym.

 

Jak wywołać traumę u własnych dzieci

nietypowe poradniki 3

Przewrotny poradnik dla rodziców. Zawiera szczegółowe i praktyczne wskazówki, dzięki którym w sposób kontrolowany można zdewastować psychikę dziecka i pozostawić w nim emocjonalny uraz na całe życie.

 

Jak założyć własne państwo

jak-zalozyc-panstwo

Poradnik dla ludzi, którzy chcieliby założyć własne państwo. Książka opisuje pięć różnych metod, za pomocą których można to zrobić, a także przybliża istotne zagadnienia związane z zarządzeniem krajem: obronę narodową, dyplomację, wpływy budżetowe czy pozyskiwanie nowych obywateli.

 

Jak unikać wielkich statków

jak-unikac-wielkich-statkow

Poradnik, który swego czasu został laureatem nagrody przyznawanej na Targach Książki we Frankfurcie za najdziwniejszy tytuł roku. Pozycja skierowana jest do użytkowników niewielkich łodzi i poucza, jak takimi jednostkami sterować, aby uniknąć zderzenia z wielkim statkiem.

 

Jak bezpiecznie uprawiać lesbijski seks sado-maso

Kolejny laureat nagrody za najdziwniejszy tytuł roku. Zaadresowany do lesbijek poradnik zawiera praktyczne instrukcje na temat bezpieczeństwa podczas uprawiania różnego rodzaju praktyk sadomasochistycznych.

 

Jak poderwać białą kobietę: poradnik dla Azjatów

jak-poderwac-biala-kobiete

Napisany przez Azjatę i skierowany do azjatyckich mężczyzn poradnik, który podpowiada, jak zwiększyć swoje powodzenie u białych kobiet. Książka zawiera m.in. specjalne systemy punktowe, za pomocą których czytelnik może kontrolować swoje postępy w doskonaleniu się w sztuce uwodzenia.

 

Jak zostać czarnym charakterem

jak-byc-czarnym-charakterem

Poradnik, który krok po kroku pokazuje, jak przejść na ciemną stronę mocy i zostać prawdziwym złoczyńcą. Książka zapoznaje czytelnika z koncepcją zła, pomaga mu znaleźć motywy dla nikczemnego postępowania, doradza wybór odpowiedniego pseudonimu, kryjówki czy narzędzi, uczy walki z siłami dobra, a także zawiera szczegółowe instrukcje przydatne do wprowadzenia niecnych planów w życie.

 

Jak robić kupę w pracy

Poradnik o tym, jak wypróżniać się w miejscu pracy i radzić sobie z niezręcznymi sytuacjami, które mogą temu towarzyszyć. Podpowiada m.in. co robić w przypadku zatkania muszli klozetowej lub gdy w kabinie obok wypróżnia się szef.

 

Jak robić kupę w lesie

Jeszcze jeden poradnik o defekacji. Książka zaadresowana jest do miłośników przyrody i dotyczy kwestii wypróżniania się na łonie natury. Opisuje różne strategie postępowania w tego typu sytuacjach, kładąc szczególny nacisk na aspekty związane z ekologią – ludzkie odchody zawierają bowiem zarazki, które mogą mieć niekorzystny wpływ na środowisko.

 

Jak przeżyć bunt robotów

Apokaliptyczny poradnik o tym, jak postępować w sytuacji, kiedy komputery i roboty staną się inteligentniejsze od ludzi i zbuntują się przeciwko swoim stwórcom. Książka została napisana przez absolwenta robotyki, a instrukcje w niej zawarte mają naukową podstawę.