4 dziwaczne symulatory

 

Symulator ciąży dla mężczyzn

Japońscy naukowcy skonstruowali urządzenie o nazwie Mummy Tummy, którego celem jest uświadamianie mężczyzn na temat trudności, przez jakie muszą przechodzić kobiety podczas ciąży. Ich wynalazek to skomputeryzowana kamizelka wyposażona z przodu w specjalny plastikowy worek, który stopniowo wypełniany jest ciepłą wodą, co ma imitować rozwój ciężarnego brzucha. Oprócz tego w kamizelce zainstalowano niewielki wibrator symulujący bicie serca płodu, a także dużo malutkich baloników, które w szybkim tempie nabierają powietrza i wypuszczają je, co ma dawać efekt przypominający kopanie. Całość podłączona jest do komputera, dzięki czemu ciężarny mężczyzna może obserwować animowany płód na monitorze. Jak powiedział pomysłodawca tego projektu, pan Takayuki Kosaka z Instytutu Technologii w Kanagawie, do stworzenia tego nietypowego symulatora zainspirowały go codzienne obserwacje ze środków komunikacji miejskiej, gdzie wielu mężczyzn nie chce ustępować miejsca kobietom w ciąży.

 

Symulator starości

AGNES (Age Gain Now Empathy System) to nazwa specjalnego kostiumu, który został zaprojektowany przez studentów z Massachusetts Institute of Technology w celu lepszego zrozumienia procesu starzenia się. Poszczególne elementy kostiumu (w skład którego wchodzą również gogle i kask) zostały skonstruowane tak, aby osoba nosząca go mogła na własnej skórze poczuć fizyczne dolegliwości, jakie towarzyszą osobom w podeszłym wieku. AGNES zapewnia więc: ograniczoną swobodę ruchów, ucisk kręgosłupa, problemy ze wzrokiem i utrzymaniem równowagi oraz ogólne poczucie zmęczenia.

 

Symulator gotowania

Naukowcy z Instytutu Technologii w Tokio stworzyli zaawansowany technologicznie symulator gotowania mający pomóc w przyrządzaniu perfekcyjnych posiłków. W skład symulatora wchodzą wirtualna łopatka kuchenna oraz rzeczywista patelnia, na którą projektowany jest cyfrowy obraz poszczególnych składników potrawy. Jedzenie reaguje na potrząsanie patelnią i zmienia kolory wraz z upływem czasu smażenia.

 

Symulator całowania z języczkiem

Związki na odległość zazwyczaj są trudne do utrzymania. Dzięki wynalazkowi japońskiego studenta niedługo może się to jednak zmienić. Stworzył on bowiem symulator pocałunków, które można słać przez internet. Owo urządzenie to podłączona do komputera niewielka skrzynka, z której wystaje ruchoma słomka. Osoba pragnąca wysłać pocałunek, dotyka słomki językiem i wprawia ją w ruch. W tym samym czasie analogiczne urządzenie podpięte do innego komputera w dowolnym miejscu na świecie reaguje na te ruchy i wiernie odtwarza je w ustach ukochanej osoby. Jak na razie symulator potrafi tylko (i aż) tyle, ale autor wynalazku już planuje wzbogacenie go o doznania smakowe i zapachowe.