Opuszczone centrum handlowe zamieniło się w gigantyczne akwarium dla ryb

 

opuszczone-centrum
fot. via twitter.com 

Natura lubi się upominać o zebraną jej przez człowieka przestrzeń. W przypadku opuszczonego centrum handlowego New World w Bangkoku uczyniła to jednak w sposób naprawdę wyjątkowy. Ten obrócony w ruinę budynek został bowiem opanowany przez… ryby.

opuszczone-centrum-handlowe-1b
fot. via tasteoftheraod.com

Centrum handlowe New World zostało zamknięte w 1997 roku z powodu wykrycia różnych nieprawidłowości budowlanych. Dwa lata później doszło zaś na jego terenie do pożaru, w wyniku którego zawalił się dach budynku. Ulewy podczas pór deszczowych doprowadziły więc do tego, że nagromadziło się tam dużo wody, a wraz nią - mnóstwo insektów, które zaczęły uprzykrzać życie okolicznym mieszkańcom i sklepikarzom. W zaistniałej sytuacji postanowili oni wpuścić do nagromadzonej wody trochę ryb. Znalazły się wśród nich m.in. tilapie, karasie, sumy i karpie, które nie tylko okazały się pomocne w walce z plagą owadów, ale też namnożyły się do tego stopnia, że parter budynku zamienił się w wielkie, industrialne, tętniące życiem akwarium.

opuszczone-centrum-handlowe-2
fot. via tasteoftheroad.com

opuszczone-centrum-handlowe-3
fot. via tasteoftheroad.com

W ostatnim czasie o miejscu tym zrobiło się trochę głośno w internecie, w związku z czym zaczęło ono przyciągać większą niż zazwyczaj liczbę turystów. Władze Bangkoku, tłumacząc się względami bezpieczeństwa, postanowiły więc całkowicie zamknąć je przed zwiedzającymi. Dodatkowo została zamówiona inspekcja, w wyniku której w najbliższych tygodniach ma zostać podjęta decyzja co do dalszych losów budynku i mieszkających w nim ryb.