6 szalonych teorii spiskowych

 

Paul McCartney nie żyje

szalone teorie spiskowe
fot. via Wikipedia

Według zwolenników tej teorii, członek słynnej grupy The Beatles Paul McCartney tak na prawdę zginął w wypadku samochodowym w 1966 roku i od tamtego czasu zastępuje go sobowtór. Rzekomo jest nim pewien kanadyjski policjant, który wygrał casting zorganizowany specjalnie w tym celu przez pozostałych członków The Beatles. Dowodami na prawdziwość tej teorii mają być ukryte informacje zawarte na okładkach płyt oraz w tekstach piosenek Beatlesów.

 

Zwierzęta na usługach Izraela

szalone teorie spiskowe
fot. Alber Kok/Wikipedia

W świecie arabskim funkcjonują teorie spsikowe, które głoszą, że Izrael wykorzystuje dzikie zwierzęta w celach szpiegowskich oraz do ataków ma cywilną ludność muzułmańską. Dla przykładu w 2010 roku na tej zasadzie obarczono Izrael odpowiedzialnością za ataki rekinów, których seria miała miejsce w popularnym egipskim kurorcie turystycznym Sharm El-Sheikh.

 

Jezuici zatopili Titanica


fot. via Wikipedia

Istnieje teoria spiskowa, według której za zatonięciem Titanica stali Jezuici. Ponoć chcieli się oni w ten sposób pozbyć znajdujących się na pokładzie wpływowych Żydów, którzy mieli rzekomo zagrażać ich interesom.

 

Kurczaki KFC wywołują impotencję


fot. via Wikipedia

Krążą pogłoski mówiące o tym, że pułkownik Sanders, czyli założyciel sieci KFC, miał rasistowskie poglądy i należał do Ku Klux Klanu. Rozwinięciem tych plotek jest teoria, według której serwowane w restauracjach KFC kurczaki mają rzekomo zawierać sekretny składnik wywołujący impotencję jedynie wśród czarnoskórych klientów.

 

Hipoteza czasu widmowego


fot. via technabob.com

Niemiecki uczony Herbert Illig jest autorem teorii, według której pewien okres wczesnego średniowiecza nigdy nie miał miejsca i po prostu został sfałszowany. Dokładnie chodzi o lata 614-911. Jednym z argumentów na poparcie tej tezy ma być znaczący niedobór dowodów archeologicznych datowanych na ten właśnie czas.

 

Bob Marley zabity przez CIA


fot. via Wikipedia

Do zwolenników tej teorii zalicza się między innymi syn Boba Marleya, Ziggy. Głosi ona, że CIA w jakiś tajemniczy sposób zaaplikowało muzykowi promieniowanie, które wywołało u niego śmiertelnego raka mózgu. Motywem tego zabójstwa miały być wpływy polityczne Marleya, które zagrażały interesom Stanów Zjednoczonych.