10 totalnie dziwnych i absurdalnych stron internetowych

 

Kocia odbijanka

dziwne strony

Strona cat-bounce.com to dziwaczna i hipnotyzująca propozycja dla miłośników kotów. Pozwala ona odwiedzającym kontemplować widok gromadki sztywnych kociaków, które odbijają się od dolnej krawędzi ekranu niczym od trampoliny. Najeżdżając kursorem myszy na wybranego kota, można go przeciągać po ekranie i podrzucać w dowolnym kierunku. Dodatkowo do dyspozycji użytkownika jest ikonka, której kliknięcie wywołuje gwałtowny deszcz kotów.

 

Wszystko będzie OK

dziwne strony

Chciałbyś, żeby wszystko było w porządku? Odwiedź stronę make-everything-ok.com i kliknij w ikonę na środku ekranu. Po krótkiej chwili wszystko powinno być OK. Jeśli tak się nie stanie, to skorzystaj z udzielonej przez program rady i sprawdź swoje ustawienia percepcji obiektywnej rzeczywistości.

 

Folia bąbelkowa

dziwaczne-strony

Chyba każdy choć raz uległ kiedyś uzależniającej magii strzelania z foliowych bąbelków. Czynność ta ma w sobie nieodparty urok, a dzięki stronie virtual-bubblewrap.com można się jej oddawać w świecie wirtualnym.

 

Nie rób nic

absurdalne strony

Duże tempo życia we współczesnym świecie oraz cała masa atakujących zewsząd bodźców sprawiają, że coraz trudniej wytrzymać nam chwilę w ciszy i skupieniu. Jeśli ktoś ma ochotę sprawdzić się w tej kwestii, to może odwiedzić stronę donothingfor2minutes.com, która jest swoistym rodzajem gry. Zadanie jest pozornie proste: należy nic nie robić przez dwie minuty, tzn. nie dotykać ani klawiatury, ani myszy. Można jedynie podziwiać widoczny na ekranie zachód słońca i słuchać szumu morskich fal.

 

He-Man w wersji disco

heman

Strona heyyeyaaeyaaaeyaeyaa.com to dziwaczny, nieco nostalgiczny miszmasz muzyczno-filmowy poświęcony He-Manowi, czyli superbohaterowi popularnemu w latach 80′ i 90′ XX wieku. Można tu obejrzeć zapętlone sceny z serialu animowanego o przygodach He-Mana, pod które podłożono osobliwy, dyskotekowy cover przeboju „What’s Up” grupy 4 Non Blondes. Dodatkowo słowa piosenki są zsynchronizowane z ruchami warga herosa.

 

Plaskacz z węgorza

dziwne-strony-8

Eelslap.com to interaktywne mordobicie. Przejedź kursorem myszy z prawej do lewej strony, a znajdujący się na ekranie mężczyzna dostanie w twarz czymś, co przypomina oślizłe ciało węgorza.

 

Koala na maksa

dziwne-strony-9

Strona koalastothemax.com w nietypowy sposób angażuje odbiorcę w odkrywanie ukrytego obrazka przedstawiającego misia koala. Na początku widać tylko jedną wielką kropę. Po przejechaniu na nią kursorem myszy kropa dzieli się na cztery mniejsze, z których każda dzieli się na kolejne cztery i tak dalej. Ostatecznym stadium podziału są pojedyncze piksele, które razem układają się w zdjęcie niedźwiadka. Za każdym razem jest ono inne.

 

Narkotyczne łososie

dziwne-strony-10

Trójwymiarowa, obracana za pomocą myszy ławica łososi, które dryfują w mieniącej się jaskrawymi kolorami przestrzeni w rytm wakacyjnego przeboju granego na tandetnym syntezatorze. Jeśli chcesz to zobaczyć, odwiedź stronę salmonofcapistrano.com

 

Kocia muzyka

dziwne-strony-12b

Procatinator.com to kolejna strona stworzona z myślą o fanach kotów. W sposób losowy dobiera ona muzykę do krótkich, z reguły dziwacznych filmików, których bohaterami są właśnie koty.

 

Chybotliwy stworek

dziwne-strony-6

Gospodarzem strony staggeringbeauty.com jest przedziwny, chwiejący się stworek, który wygląda jak skrzyżowanie węża z parówką. Jest on przytwierdzony do dolnej części ekranu i przechyla swoje gibkie ciało wszędzie tam, gdzie skierujemy kursor myszy. Jeśli potrząśniemy kursorem nieco gwałtowniej, stworek popada na chwilę w kolorowo-dźwiękową, psychodeliczną ekstazę.