5 dziwnych wynalazków o podwójnych funkcjach
Pisuar + gitara
fot. via designboom.com
Guitar Pee to nietypowy projekt stworzony przez brazylijską agencję reklamową na zlecenie muzycznego magazynu Billboard. Jest to pisuar pełniący jednocześnie funkcję gitary, tzn. w jego wnętrzu znajdują się struny, które reagują na zetknięcie z oddawanym moczem i generują dźwięk odtwarzany następnie na wiszącym obok głośniku. Dzięki temu każdy mężczyzna korzystający z tego pisuaru może wykonać gitarową solówkę.
Latarnia + parasol
fot. via gizmag.com
Deszcze bywają zaskakujące i nieprzewidywalne, dlatego często pojawiają się, kiedy akurat nie mamy przy sobie parasola. Pewien rosyjski designer z Petersburga wpadł jednak na pomysł, jak chronić się w takich sytuacjach. Stworzył on mianowicie projekt o nazwie Lampbrella, czyli połączenie ulicznej latarni z parasolem. Latarnia wyposażana jest w specjalne sensory, które wyczuwają krople deszczu i powodują rozłożenie się baldachimu dającego schronienie przechodniom.
fot. via gizmag.com
Rower + gramofon
fot. via inhabitat.com
Na niecodzienny pomysł połączenia roweru z gramofonem wpadła grupa holenderskich designerów, którzy stworzyli projekt o nazwie Feats Per Minute. Zainstalowali oni na tylnym kole roweru mechanizm gramofonowy pozwalający na umieszczenie w nim płyty winylowej - płyta obraca się podczas jazdy i generuje dźwięk odtwarzany przez specjalną tubę przymocowaną do bagażnika.
Miska do zup + stacja dokująca do smartfona
fot. via eater.com
Projektanci z tajwańskiej firmy MisoSoupDesign stworzyli niezwykłe miski do zup, które mają według nich zapobiegać samotnemu spożywaniu posiłków. Otóż miski zawierają stacje dokujące dla smartfonów, dzięki czemu osoba, która właśnie posila się zupą, może w wygodny sposób nawiązać połączenie wideo z dowolną osobą.
fot. via discovery.com
Prysznic + pralka
fot. via dvice.com
Grupa tureckich studentów zaprojektowała urządzenie o nazwie iWashit, które jest połączeniem prysznica i pralki. Ideą, która przyświecała autorom tego projektu, było oszczędzanie wody. W przypadku iWashit odbywa się to na takiej zasadzie, że woda zużyta podczas brania prysznica zostaje przepuszczona przez specjalny system filtrów i zgromadzona w zbiorniku, z którego może być później czerpana do robienia prania. Projekt ten zdobył w 2012 r. główną nagrodę na międzynarodowym konkursie IF Concept Design Award.
fot. via dvice.com